Rüyanın Hayra Dönüşmesi

Sabah ezanı okunurken uyandım uykumdan.

Kudüs’ü gördüm rüyamda, bir kız çocuğu tepesinden bomba geçerken secde ediyordu.

Ya Rab bu nasıl bir imandır dedim, haykırdım …

O an ne yapabilirim diye düşündüm durdum.

Kudüs’ü Kudüs’e sordum. Sonra kitaplara.

Bir yolculuk başladı. Adı İsra olan. Mescid-i Harâm’dan, Mescid-i Aksâ’ya doğru…

Sonra düşümde gördüm, Hz. Muhammed’in gece Mescid-i Haram’dan Burak adı verilen binek üzerinde Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya götürülüşünü.

Orada namaz emri geldi. Kudüs ilk kıblemiz oldu, orda imamlık yaptı Resulümüz peygamberlerimize…

Yapılacak olan belli değil mi dedim kendime.

Madem onlara yardım edemiyoruz o zaman namazı kılıp, kıldırmaya gayret edeyim.

İlk kıblemizin Kudüs olduğunu düşünerek seccademi açtım, sabah namazıyla beraber davamıza ortak olup namazımı kıldım. İçime bir huzur dolmuştu. Evet dedim kardeşlerime yardım edebiliyorum.  Bizim davamız islamdır, islamın direği namazdır, namazın geldiği yer Kudüs’tür, Mescid-i Aksa’dır.

Uzakları yakın ettik, beş vakitte birleştik.

Elimizden gelen duadır.

En güçlü silahımız namazdır.

Kıblemize dönüp davamıza neden ortak olmuyoruz?

Sülbiye Sudenaz KANAT
Latest posts by Sülbiye Sudenaz KANAT (see all)
Bu yazıyı oylar mısınız?
[Toplam: 4 Ortalama: 4]

Yazar

  • Sülbiye Sudenaz KANAT

    Ben Sülbiye Sudenaz KANAT. 28.02.2005 tarihinde Kahramanmaraş'ta çok güzel bi ailede dünyaya geldim. Tokat Gaziosmanpaşa üniversitesi Kamu yönetimi 1. Sınıf öğrencisiyim. Yolumun daha çok başındayım kendimi her açıdan geliştirmek istiyordum, bunu nasıl yapabilirim diye düşünürken çok değer verdiğim İlayda Sağır Hanım bana TB Blog'u önerdi 🙂 Yazmayı seviyorum konu fark etmeksizin. Bazen yazmıyorum, sadece düşünüyorum olayları. Bazen bilgi, bazen öğüt, bazen de kendi yaşamadığım ama kendim yaşamışım gibi empati kurarak yazıya aktarıyorum olayları. Kelimeleri ve düşündürücü cümleleri seviyorum. Kendimi yazı konusunda geliştirip ölümsüz olmayı hedefliyorum. TB Blog'un bana çok şey katacağına eminim. Cümlelerimi şu sözlerle bitirmek istiyorum: Kitabı okuyan, kitaplarını biriktirdikçe krallığını satın alıyor ama kitap yazan imbikten damlayan ve göle dönüşen damlalar gibi, bilgiyi ve özü biriktirerek kendi krallığını kendi elleriyle yaratıyor. Kitap yazanın bir ayrıcalığı daha var; gerçek krallıklar gün gelir, yıkılır gider.

Sülbiye Sudenaz KANAT

Ben Sülbiye Sudenaz KANAT. 28.02.2005 tarihinde Kahramanmaraş'ta çok güzel bi ailede dünyaya geldim. Tokat Gaziosmanpaşa üniversitesi Kamu yönetimi 1. Sınıf öğrencisiyim. Yolumun daha çok başındayım kendimi her açıdan geliştirmek istiyordum, bunu nasıl yapabilirim diye düşünürken çok değer verdiğim İlayda Sağır Hanım bana TB Blog'u önerdi :) Yazmayı seviyorum konu fark etmeksizin. Bazen yazmıyorum, sadece düşünüyorum olayları. Bazen bilgi, bazen öğüt, bazen de kendi yaşamadığım ama kendim yaşamışım gibi empati kurarak yazıya aktarıyorum olayları. Kelimeleri ve düşündürücü cümleleri seviyorum. Kendimi yazı konusunda geliştirip ölümsüz olmayı hedefliyorum. TB Blog'un bana çok şey katacağına eminim. Cümlelerimi şu sözlerle bitirmek istiyorum: Kitabı okuyan, kitaplarını biriktirdikçe krallığını satın alıyor ama kitap yazan imbikten damlayan ve göle dönüşen damlalar gibi, bilgiyi ve özü biriktirerek kendi krallığını kendi elleriyle yaratıyor. Kitap yazanın bir ayrıcalığı daha var; gerçek krallıklar gün gelir, yıkılır gider.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir