Kendine Dönüş

İnsanın canı acır ağlar, birinden duyduğu bir söz onu etkiler ağlar, incinir, boşluğa düşürür… Fakat artık bu bir süre sonra imkansızlaşır çünkü siz, sizin kimseyi anlamadığını ve anlamak için çabalamadığını fark edersiniz. İşte bunu fark ettiğiniz an sizin dönüm noktanız olur. O dönüm noktası öyle bir şeydir ki! Geri dönüşü olmaz. Önünüzde sadece iki yol vardır, üçüncü bir seçenek asla bulunmaz. O iki seçenekten biri; bu şekilde hiçbir değişiklik yapmadan herkesin size, hayatınıza karışmasına izin verdiğiniz bir hayata devam etmektir. Fakat bu bir süre sonra sizi bir kemirgen gibi yer bitirir ve itinayla sonunuzu hazırlar. Diğer bir yol ise sizi bambaşka, daha güçlü birine dönüştürür. Yaşadığınızın, kendinizin, hayatınızın farkına vardırır.
Kendinizi ön planda tutarsanız kimse sizi incitemez, kıramaz…
Sizin o taştan ördüğünüz duvarı siz izin vermedikçe kimse geçemez. Önemli olan sizin o duvarı ne kadar sağlam ördüğünüzdür.
Bu bencillikten öte bir fark ediştir. Kimse için hayallerinizden, hayatınızdan, isteklerinizden vazgeçmeyin. Çünkü bu sadece sizi eksiltir. Yıpranan da harcanan da hem siz hem de sizin hayatınız olur.

Elifnur Getmez
Latest posts by Elifnur Getmez (see all)
Bu yazıyı oylar mısınız?
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yazar

  • Elifnur Getmez

    Ben Elifnur Getmez. 5 Ekim 2007, Giresun doğumluyum. Bulancak Lokman Hekim MTAL Hemşirelik bölümünde lise 3 öğrencisiyim. Kalbimin kırıkları dolup taştığı zaman dilime vuramadığım kelimelerim, kalemimin ucundan çıktığı günden beri yazıyorum. Hani bazı insanlar vardır ya... Bazen duygularını söyleyerek ifade edemez ama bir anda yazmaya başladığında sayfalar yetmez, işte ben de o insanlardan biriyim. Bundan sonra burada beraberiz. Sevgilerimle 🙂

Elifnur Getmez

Ben Elifnur Getmez. 5 Ekim 2007, Giresun doğumluyum. Bulancak Lokman Hekim MTAL Hemşirelik bölümünde lise 3 öğrencisiyim. Kalbimin kırıkları dolup taştığı zaman dilime vuramadığım kelimelerim, kalemimin ucundan çıktığı günden beri yazıyorum. Hani bazı insanlar vardır ya... Bazen duygularını söyleyerek ifade edemez ama bir anda yazmaya başladığında sayfalar yetmez, işte ben de o insanlardan biriyim. Bundan sonra burada beraberiz. Sevgilerimle :)

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir