Sabah Namazı

Sabah namazı, dün defterini kapatan bugün defterini açan yaşamın devam ettiğinin şahitliğidir.

Nefes almanın devamıdır. Güneş doğmadan günün sınavı başlamadan önce alınan ilk yoklamada “Rabbim, sendeyim seninleyim.Bana bugün de nefes verdiğin için teşekkür ederim” demenin vücut bulmuş halidir.

Güneşin, insanın üzerine doğmamasıdır. Vakitlerin en güzelinin içinde gizlenmiş gizli bir hazinedir. Daveti muhatap alanların kalktığı en sırlı vakittir.

Sabah namazı, insanın içini kıpır kıpır eden masumiyetin, temizliğin en güzel an’ıdır. Günün başında ruhun vaktin sevdası ile şarj olarak güne başlamasıdır.

Tüm vakitlerin başı, tüm vakitlerin en özeli, içerisinde sırlar barındıran eşsiz vakit. Herkesin uyuduğu zaman diliminde sadece ‘kabul edilenlerin’ uyandığı taleplerini dile getirdiği cennet biletli buluşmadır.

Allah’ın rızasını isteyen  iddiasını, uykusunu bölerek ispatlayanların vaktidir. Uykunun içinde sevgiliyle buluşmanın adıdır Sabah namazı..

Sevgilinin huzurunda baş eğmektir.Alnın gecenin nuru ile buluşması, kalbin Allah’a dokunmasıdır…

Sabah namazı, karanlığı aydınlatan sonsuzluk nurudur..

Sevdalısının gözüne uyku girmemesidir,

Sevgili ile buluşmanın heyecanını yaşamak, O’na sarılmaktır Sabah namazı..

En güzel kıyafetleri giymek yerine olduğu gibi O’nun huzuruna çıkmaktır. İstemeyi verenden en güzel saatte ‘Vuslata kavuşmayı’ istemektir. İstemenin en samimi anı  vermeye en müsait zamandır Sabah namazı..

Sabah namazı sevdadır.Kimseye derdini anlatamayacağını düşündüğünde gecenin bir yarısı “Bizi düştüğümüz aralıktan kurtaracak Rabbimizden istemenin adıdır..”

İstemenin samimiyetinin ispatlandığı şahitli zamandır. Tüm meleklerin  insanın ‘ol’maya’ talip olmasını istemenin adıdır.

Sabah namazı sır’dır.Sırrın, vaktin içinde gizlenmiş halidir.

Sabah namazı, darlığın aralığından var’lığa kapı aralamaktır..

 

 

Ubeydullah Göktekin
Latest posts by Ubeydullah Göktekin (see all)
Bu yazıyı oylar mısınız?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar

Ubeydullah GÖKTEKİN

Ubeydullah GÖKTEKİN (Hep düşünür, bazen yazar..) TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir